Pracownia artystyczna

Pracownia Artystyczna

Zajęcia w pracowni artystycznej mają na celu rehabilitację poprzez zapoznanie uczestników z podstawowymi technikami plastycznymi, umiejętnością rozróżniania barw podstawowych i pochodnych, posługiwaniem się paletą barw oraz pomysłowością w wykorzystaniu różnorodnych materiałów.

Celem zajęć w pracowni artystycznej jest pobudzanie wśród podopiecznych wyobraźni i fantazji twórczej, kształtowanie potrzeb estetycznych, a także dokładności, cierpliwości i wrażliwości.

Uczestnicy pracowni artystycznej posługują się typowymi materiałami takimi, jak: farby plakatowe, akwarelowe, olejne i farby przeznaczone do szkła. Wykorzystują różne techniki plastyczne – dostosowane do zainteresowań i zdolności: rysowanie kredkami ołówkami, świecowymi, pastelami, malowanie farbami akwarelowymi. Wykorzystuje się również tutaj bibułę oraz suszone kwiaty. Powstają tutaj obrazy na szkle, malowane butelki, kartki świąteczne, itp. Nasi podopieczni tworzą także prace przestrzenne z plasteliny i modeliny. Różnorodność technik i materiałów proponowanych uczestnikom pozwala na wybór najbardziej odpowiadającej im formie ekspresji twórczej. Każdy decyduje sam zarówno o wyborze techniki jak i temacie pracy.

One thought on “Pracownia artystyczna

  • Witam wszystkich uczestników jak fajnie widzieć uśmiech na waszych twarzach , stęskniłem sie za wami i to bardzo napiszcie do mnie co tam u was slychac jak zdrowka wasze pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz


*