Uniwersytet Trzeciego Wieku w Górowie Iławeckim

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Od wczoraj seniorzy oficjalnie mogą nazywać się studentami. Inaugurację Roku Akademickiego poprowadził Piotr Baczewski, jeden z inicjatorów powstania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Górowie Iławeckim:
– Mam nadzieję, że zainspirowaliśmy Was do działania, będziemy Was wspierać, pomagać, ale pamiętajcie, że teraz powodzenie i przyszłość Uniwersytetu zależy przede wszystkim od Was, Waszego zaangażowania i pomysłów. Zawsze możecie na nas liczyć – powiedział prowadzący w swoim przemówieniu.
W inauguracji wzięli udział przedstawiciele władz i lokalnych instytucji, m.in. Miron Sycz – wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Karolina Motyka-Kozioł – Dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu, Jacek Wiśniowski – burmistrz Lidzbarka Warmińskiego, od którego braliśmy przykład, tworząc Uniwersytet i Jacek Kostka – burmistrz Górowa Iławeckiego. Goście w swoich przemówieniach wielokrotnie podkreślali jak ważnym elementem jest aktywność osób starszych. Podczas uroczystości studentom wręczono identyfikatory. W podniosły nastrój wprowadziły obecnych występy uczniów ze Szkoły Muzycznej z Lidzbarka Warmińskiego. Zwieńczeniem inauguracji był wykład doktora Dariusza Jurczaka na temat bezpieczeństwa społecznego osób starszych.
Uniwersytet oferuje swoim studentom zajęcia ogólnorozwojowe, takie jak aerobik czy basen oraz wykłady tematyczne. Na słuchaczy czekają również m.in. wyjazdy na koncerty, zabawy taneczne, zajęcia rękodzieła i wiele innych. Udział w zajęciach jest bezpłatny i każdy może w nich uczestniczyć.
Wszystkim studentom gratulujemy!