Pracownia komputerowa

Pracownia Komputerowa

Uczestnicy w pracowni komputerowej uczą się podstawowych zasad posługiwania się komputerem i technologią informacyjną. W zależności od możliwości fizycznych i intelektualnych, uczymy naszych podopiecznych podstawowych umiejętności wykorzystania programów użytkowych, takich jak: edytory tekstu, programy służące do przygotowywania prezentacji, obróbki zdjęć i grafiki, etc, Praca na pracowni polega m.in. na przepisywaniu tekstów projektowaniu wizytówek i folderów, drukowaniu okolicznościowych zaproszeń, życzeń świątecznych, zaproszeń, kartek okolicznościowych, tworzymy też gazetkę (dwumiesięcznik).

Korzystamy z różnych encyklopedii multimedialnych, słowników oraz programów edukacyjnych w celu pogłębiania swojej wiedzy o świecie. W tym także celu stworzyliśmy swoją sieć komputerową która jest podłączona do sieci Internet.

Poznajemy także zastosowania komputerów i opartych na technice komputerowej urządzeń które spotykamy w miejscach publicznych np.: bankomaty czy informacje miejskie.

W wolnych chwilach można zagrać w różne gry edukacyjne, logiczne czy posłuchać muzyki. Naszym podopiecznym staramy się przekazać wiedzę w taki sposób, aby na co dzień swobodnie posługiwali się komputerem i internetem.

Sala komputerowa wyposażona jest w pięć komputerów połączonych w sieć, drukarki, aparat cyfrowy, dyktafon.

Dodaj komentarz


*